Antika Tabaklar, Tarihi Eser Tabaklar, Tabak-Çanak Tarihi Eserle

Ve suşları tarafından-tam-alakalı değil Serenaded-ama-tamamen-"" Elvis Costello Watching the Detectives catchy, ben Tarih Detectives bu hafta bölüm görüntülemek için yerleşmek.

Garfield Gillings Ellington's " 'A' Train" Duke Ellington's imza uyumsuz özellikleri segmentinde ilk metal baskı plakaları, " 'A' Train atın atın ilk plaka tutar." Garfield Gillings Brooklyn, New York, sosyolog ve Tarih gösterir dedektif Tukufu Zuberi bir ünlü şarkı onları geriye oyulmuş için levha müzik eşliğinde güzel metal levha ayarlayın.

O Harlem bir çöplüğü 20 yıl önce, onları buldu ve eğer şarkının orijinal baskı plakaları olabilir merak ediyor. Orada onlara hiçbir yayıncı adı veya telif hakkı bildirimini's.

Zuberi ilk durağı baskı tarihçisi Frank Romano, onu onlar gerçekten oyma plakaları müzik 1939 ve 1944 arasında typsetting için kullanılan söyler ile. "1.941 'A' Train" listelerinde hit, bu yüzden atın zamanlama uygun. Romano bu plakaları savaş sonrasında hayatta inanılmaz notları. Onlar kalay ve kurşun, metal sürekli savaş çaba için geri dönüşümlü elde edemiyorlardı yapılmış konum.

Ayrıca bir soru, neden orada plakalar üzerinde hiçbir mülkiyet bilgileri's cevaplar. Her plaka profesyonel, ve oyulmuş daha sonra sadece bir kez yazdırılabilir. Baskı sonra fotoğraflandı bir negatif yaptı. Geçerli telif hakkı bilgileri ile filmin küçük bir parçası negatif ve eklenebilir ki negatif sonra yayımlamak için yüksek hızlı baskı transfer olur. Plakaları dahi yayın bilgileri değiştirilmedi kullanılabilir Bu şekilde.

Sonraki kadar Loren Schoenberg, Ulusal Caz Müzesi Harlem bulunmaktadır. O " 'A' Train" müzik ilk parçası Ellington kendi müzik yayın şirketi Tempo Müzik Co O üzerinden yayınlanan bu öncü oldu atın dikkat çekiyor. Böylece kendi müzik tam sahipliğinin saklayabilirsiniz ve yayıncılıktan kar korumak Miles Davis ve John Coltrane gibi Afrikalı-Amerikalı müzisyenler çok onun izinden ve oluşturulan işletmeler izledi.

Ironik, Billy Strayhorn, piyanist ve kim " 'A' Train", Ellington bir maaş var yazdı besteci, ancak kendi şarkıya yayın haklarına sahip değildi. Sonunda, işbirliği yıllar sonra, Duke onu şirketin% 10 pay verdiler.

Jazz tarihçi Stanley Crouch Strayhorn kendi dahiyane bir kurbanı olabileceğini söyledi. O kadar Ellington's tarzı insanların yaygın Ellington kabul oluştururken iyiydi yazar.

Şimdi Smithsonian Ulusal Müzesi nerede Ellington toplama küratörü John Hasse oohs ve plakalar üzerinde biraz aahs American History, of var. Onlar Ellington's yayımlanmamış müzik 100.000 sayfa üzerinde, ama hatta daha önce baskı plakaları görmedim vardır.

O sadece Tempo Müzik Co bir sanatçı bir öncü çabayı kendi sanat sahibi, ama değil diyor zaman zaman aslında Duke Ellington's band sürdürülebilir. Ban Koşu yüksek maliyetli operasyon oldu, bazen de kırmızı bitti ve yolda tutmak için bant yayın kol yaptığınız yeterli para oldu.

Kapak orijinal baskı editionIn 1944 yılında, örneğin, grup $ 404,969.67 yaptı. Yaptıkları harcamaların bir exhorbitant $ 394,711.94, yıl için 10,257.73 $ net kar ile tüm grup terk ediyordu. Bütün grup bu canlı gerekiyordu! 1.944 bile, o orada su ve ramen noodle dokunun bir çok şey içinde.

Sonra John Hassey "Take ilk baskı baskı dışında 1.941 'A' Train", yayınlanan Tempo Müzik A.Ş. tarafından bir kamçı. Sayfanın altındaki telif hakkı bildirimini dışında, tam olarak plakalar eşleştirir.

Tukufu Zuberi geri Brooklyn Garfield ile iyi haberleri paylaşmak gider: o çöplüğü-, ve sanatçı yayıncılık öncüsü ilk hit bir tarihin en ünlü caz müzi özgün baskı plakaları kendini daldı, Tempo Müzik Co Garfield olduğunu adorably heyecanlı, hem de olmalıdır.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !